نگاهی به تزئینات و بازسازی کابین آسانسورهای قدیمی در محل

 نگاهی به تزئینات و بازسازی کابین آسانسورهای قدیمی در                          محل

در این مقاله نگاهی میکنیم به تزئینات و بازسازی کابین آسانسوردر محل ساختار یک کابین آسانسور:     

1-چهار چوب گالوانیزه <که دیده نمی شود >

2-دکور و تزئینات< که دیده می شود>

بسیاری از مالکین در ساختمانهای قدیمی به اشتباه تصور می کنند اگر بخواهند تزئینات آسانسور خود را به روز کنند باید کل کابین آسانسور خود  را تعویض کنند . گر چه این کار قابل اجرا می باشد ولی بسیار هزینه بردار می باشد زیرا باید برای تعویض یک کابین ابتدا یکی از درب های طبقات پایین را با چها چوب آن در آورد کادر وزنه و کابین را مهار نمود تا بتوان آن را از داخل چاهک بیرون آورد . تا آماده شدن کابین جدید استفاده از آسانسور برای ساکنین امکان پذیر نیست بعد از آماده شدن کابین جدید آن را به داخل چاهک انداخته و دوباره درب را نصب نمود . به جز در مواردی که کابین آسانسور در اثر گذشت زمان و تنش بسیار به اصلاح در داخل چاهک پیچیده باشد در بقیه موارد نیازی به تعویض کل کابین آسانسور نیست و با تغییر تزئینات کابین آسانسور می توان کابین آسانسور را به روز رسانی نمود.     نگاهی به تزئینات و بازسازی کابین آسانسور

تزئینات و دکوراسیون از بدنه گالوانیزه جداست پس راه حل بهتر این است که تزئینات قدیمی را جدا و دکوراسیون جدید را بر روی کابین نصب نمود.   نگاهی به تزئینات و بازسازی کابین آسانسور

مراحل یک بازسازی کابین آسانسور

مرحله اول :انتخاب طرح

امروزه با وجود استیل های رنگی در بازار ایران بیشتر شرکت ها  از متریال استیل برای تزئینات کابین آسانسور  استفاده میکنند استیل های طلایی- نقره ای-رزگلد-مسی شامپایینی و غیره طرح انتخابی باید با ساختمان هم خوانی داشته باشد به طور کلی تزئینات کابین آسانسور باید ساده و در عین حال شیک و زیبا و ماندگار باشد.

به طور  کلی 2 مدل طرح اجرایی برای کابین آسانسور وجود دارد <عمودی -افقی> برای مثال برای یک کابین آسانسور 4 نفره با عمق کوچک نمیتوانی طرحی با پنل های عمودی انتخاب کنیم و یا برای کابین 12 نفره بزرگ طرح افقی استفاده نمود دلیل این است که طرح افقی کابین آسانسور رابزرگتر و طرح عمودی کابین را بلند تر نمایش میدهد . این به عهده یک کارشناس تزئینات آسانسور می باشد که این نوع اطلاعات را در اختیار کارفرما قرار بدهد تا بتوان بهترین طرح را انتخاب و اجرا کرد. در یک بازسازی کابین آسانسور موارد زیادی برای انتخاب نوع تزئینات باید در نظر گرفت اگر در لابی ساختمانی از رنگ های گرم استفاده شده این حتما باید در انتخاب دکوراسیون آسانسور در نظر گرفته شود تا آسانسور با کل ساختمان همخوانی داشته باشد.

2- مرحله دوم :عقد قرارداد

در مورد قراداد هر شرکت از روش خاص خود پیروی میکند ما در استیل کاران  بعد از تهیه و ارسال کل متریال انتخابی 50 درصد از قرارداد و در زمان تحویل 50 درصد مابقی را دریافت میکنیم در این روش پرداختی خیال کارفرما  را از نحوه درست اجرا اسوده مینماییم.

3- مرحله سوم :بازکردن دکوراسیون قدیمی

هرگز نباید تزئینات جدید  بر روی دکور قدیمی نصب شود این کار معایب بسیاری از جمله کوچک شدن کابین آسانسور را داردزیرا هر دکور قسمتی از کابین آسانسور را اشغال می کند .پس بخاطر داشته باشید دکوراسیون قدیمی حتما جدا شود از جمله بدنه ها – سقف – دستگیره – کف  و هر آنچه از دکور قدیمی وجود دارد .

بازسازی کابین آسانسور

بازسازی کابین آسانسور

4- مرحله چهارم: اندازه گیری

یکی از مهمترین مراحل در نوسازی کابین آسانسور اندازه گیری می باشد.بعد از اینکه دکوراسیون قدیمی از کابین آسانسور جدا شد نوبت به اندازه گیری می باشد . این کار به طور حتم باید توسط افراد متخصص انجام شود زیرا در تزئینات کابین آسانسور میلیمتر بسیار حائز اهمیت است این اندازه گیری ها برای سنگ کف آسانسور – سقف آسانسور-  بدنه ها – ائینه -دستگیره و غیره … می باشد .

5- مرحله پنجم: تهیه متریال انتخابی

بیشترین کار در بازسازی کابین آسانسور در این مرحله انجام می شود  بعد از تهیه استیل طبق اندازه گیری انجام شده استیل ها در کارگاه خم و برش استیل برش و خم می شود و به اصلاح فراوری می شوند. استیل کاران دارای یکی از مجهزترین کارگاه ها در این ضمینه در سطح کشور می باشد .سقف انتخابی در کارگاه لیزر می شود تا طرح انتخابی بر روی ورق لیزر شود.تمامی متریال بسته بندی و با ماشین حمل مخصوص استیل به محل پروزه ارسال می شود . این متریال حتما باید با ماشین مخصوص حمل شود زیرا استیل تا قبل از نصب بسیار آسیب پذیر می باشد.

6- مرحله ششم:نصب و اجرا

برای مقاوم کردن استیل ها و طرح دادن به آن باید در پشت استیل ها از ساپورت ام دی اف استفاده نمود .این ام دی اف ها با پیچ به بدنه گالوانیزه نصب میشوند و استیل ها با چسب مخصوص بر روی آن قرار میگیرند. بهتر است از چسب پلی التان برای این کار استفاده شود زیرا این چسب قدرت چسبندگی بسیار زیادی دارد .

نگاهی به تزئینات و بازسازی کابین آسانسور

1- نصب سنگ

2- نصب استیل های دماغه و ستون ها

3-نصب کنجی ها

4- نصب پنل کابین<شسی >

5-نصب استیل های بدنه

6-نصب سقف و سیم کشی نور

این مراحل نصب تزئینات کابین آسانسور در محل میباشد.تمامی استیل ها دارای 2 روکش پلاستیکی مخصوص می باشد تا مانع از خش و خط بر روی استیل ها شود. این پلاستیک ها باید در آخر کار از روی استیل ها جدا شود. نگاهی به تزئینات و بازسازی کابین آسانسور

شرکت استیل کاران با داشتن کادر مجرب و سابقه 17 سال در ضمینه تزئینات و بازسازی کابین آسانسور در محل فعالیت مینماید .استیل کاران افتخار همکاری با بسیاری از شرکت های آسانسور را دارا می باشد .

تزئینات کابین آسانسور

تزئينات كابين آسانسور

نگاهی به تزئینات و بازسازی کابین آسانسور

دیگر خدمات شرکت استیل کاران

تزئینات کابین آسانسور-بازسازی کابین آسانسور-نوسازی کابین آسانسور-دکوراسیون داخلی آسانسور-استیل کاری کابین آسانسور – سنگ کف آسانسور -تعویض دکوراسیون آسانسور- استیل کاری-روکش استیل درب آسانسور – کلید های آسانسور -تعویض کابینت آسانسور- بازسازی اطاق آسانسور –

با تشکر

استیل کاران

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای