بدنه کابین اسانسور

 کابین اسانسور

کابین اسانسور جزوی از اسانسور است که مسافر – بار یا هر دو را در خود جای میدهد و در انواع نفر بر – بار بر – خودرو بر و ویلچر بر و تخت بر ساخته می شود هر کدام از این تزیینات مخصوص به خود را دارد.

کابین اتاقکی فلزی است که بین فضای ریل ها به وسیله ی  یک طناب فولادی <سیم بکسل> در داخل مسیری عمودی آویزان است. کابین های آسانسور دارای کف برای ایستادن مسافران دیوارهایی برای محافظت مسافر یا بار و سقف و معمولا درب داخل هستند.ابعاد  و اندازه کابین آسانسور به ظرفیت جابجایی مسافر و میزان ترافیک ساختمان ارتباط دارد . دکمه های زنگ و توقف اضطراری باید پایین ترین دکمه باشد پایین ترین دکمه باید در فاصله 90 سانت از کف آسانسور و بالاترین دکمه نباید فاصله ای بیش از 1متر و نیم از کف آسانسور داشته باشد.لازم است روی یکی از دیواره ها ترجیحا در عقب کابین آسانسور یک دستگیره با ارتفاع 90 سانت از کف نصب شود.

برای آسایش بیشتر مسافرین فضای داخل کابین آسانسور می تواند با تجهیزاتی مانند تلفن . کولر . سیستم پخش موزیک مجهز شود. کابین آسانسور معمولا از گالوانیزه سیاه ساخته می شود که در قسمت بدنه حداقل 1.5 میلی متر ضخامت دارد برای سقف و کف کابین این ضخامت 2 میلی متر است . این ورق ها یک پارچه نیست بلکه به پیچ شده اند.

تزئینات کابین اسانسور

 

 

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای